download

پیام صوتی تبلیغاتی، روشی جذاب برای تبلیغات

امروزه یکی از روش های جذاب تبلیغاتی و جذب مخاطب از طریق پیام صوتی می باشد. این روش که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و بازدهی نسبتا بالایی دارد می تواند به طیف گسترده ای از مخاطبان در سراسر کشور ارسال شده و با لحن و متن مناسب باعث ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب شده تا به سمت محصول و کالای مورد نیاز جذب شوند.

توضیحاتی در رابطه با پیام صوتی

گاها در متن های پیامکی شاهد لحنی دوستانه هستیم که سعی کرده اند باعث ایجاد شور شوق در مخاطب شده تا به تبلیغی که در متن پیام شده توجه بیشتری شود.
صاحبان پیام متنی سعی می کنند تا لحن و حسی که صدای افراد منتقل می کنند را در قالب پیامک آورده تا بتوانند ارتباط بهتری با مخاطب خود ایجاد کنند.


ولی چقدر از مردم به این پیامک های نوشتاری توجه می کنند و بدون سر رفتن حوصله تا انتهای پیام را می خوانند؟ یا چند نفر از دست پیام های تکراری و شبیه به هم عاصی شده و رغبتی حتی برای باز کردن پیام ندارند؟
آنقدر همه روش پیام متنی را برای تبلیغات خود انتخاب کرده اند که بسیاری از مردم بدون توجه و خواندن متن پیام آن را پاک کرده و یا در لیست سیاه قرار می دهند.
اما پیام صوتی وقتی که شماره ای رو گوشی افراد می افتد و تلفن همراه زنگ می خورد این اولین قدم برای ایجاد حس کنجکاوی است.


بعد از جواب دادن وقتی مخاطب با صدای دل نشین و گرم صمیمانه ای که از پشت تلفن همراه با او حرف می زند مواجه می شود خود به خود تمایل بیشتری پیدا کرده تا انتهای پیامک صوتی را گوش کند.این روش از تبلیغات که افراد برای معرفی کسب کار خود یا محصول خود استفاده می کنند ابتدا باعث حس اعتماد بیشتر در مخاطب خود می شود در مرحله بعد با پرسش هایی که در پیام صوتی از مخاطب می شود.
شنونده پیام در ذهن خود کنکاش کرده تا جواب سوال را پیدا کند و قسمتی از ذهن او را حتی بعد از قطع شدن تماس مشغول خود می کند. به این ترتیب مخاطب وقت بیشتری برای محصول گذاشته و ارتباط بهتری ایجاد می شود.

چرا پیام صوتی یک روش تبلیغاتی موفق به نسبت سایر تبلیغات محسوب می شود؟


یکی دیگر از دلایلی که پیام صوتی به نسبت بازار یابی حضوری باعث جلب توجه افراد شده است این می باشد که پیام صوتی طیف وسیع تری از افراد را در بر می گیرد وقتی ما سعی در بازار یابی حضوری داشته باشیم وقت بسیار زیادی از ما گرفته شده و به نسب زمانی که می گذاریم بازدهی کمتری دریافت می کنیم.
به عنوان مثال اگر در روز برای 1000 نفر پیام صوتی تبلیغاتی ارسال کنیم در بازاریابی حضوری شاید 10 نفر وقت خود را در اختیار ما قرار می دهند تا به آن ها محصول خود را معرفی کنیم از این 10 نفر ممکن است 5 نفر را بتوان تحت تاثیر قرار داد ولی آیا از 1000 نفر هم فقط 5 نفر تحت تاثیر قرار می گیرند؟


ما با ارسال پیام صوتی با طیف بسیار گسترده تری از مخاطبین در ارتباط هستیم و زمانی که افراد بیشتری با کسب کار و محصولات ما آشنا شوند به طبع معرفی آن به سایر افراد بیشتر صورت می گیرد و باعث جذب مخاطب بیشتری برای ما می شود.
از موارد مورد اهمیت در ارسال یک پیام صوتی متن قوی پیام و لحن درست صحیح که تاثیرات خود را روی مخاطب بگذارد می باشد.


در بازار یابی حضوری هم افراد تاثیر خود را روی مخاطبین از طریق استفاده از کلمات درست و به جا و همچنین استفاده از متن قوی که در ذهن آماده کرده اند می گذارند پس علاوه بر اینکه هیچ تفاوت چندانی در جذب مخاطب در این دو روش نیست بلکه هزینه ارسال پیام صوتی تبلیغاتی بسیار کمتر از هزینه رفت و آمد بازار یابی حضوری و اتلاف وقت ماندن در ترافیک و پیدا کردن افرادی که وقت خود را در اختیار ما بگذارند و همینطور بازه کوچک تری از مخاطبین که می توان با آن ها ارتباط گرفت می باشد.
پس با ارسال یک پیام صوتی قوی می توان به خوبی مخاطب را با برند خود آشنا کرد و بازدهی بالایی را دریافت کرد.

مزیت های ارسال پیام صوتی

1.هزینه به صرفه تر

در روش ارسال پیام صوتی هزینه ای که شما پرداخت می کنید به صورت دیلوربیس می باشد یعنی اگر مخاطب موبایل او خاموش باشد و یا جواب ندهد هزینه ای از شما کسر نمی شود.

2.عدم وجود بلک لیست

همچنین در سیستم ارسال پیام صوتی چیزی با عنوان بلک لیست مخابراتی وجود ندارد و پیام های ارسالی شما قطعا برای مخاطب پخش خواهد شد.

3.ارتباط نزدیکتر و صمیمی تر

اگر می خواهید به عده ای خاص مثلا فقط مردم شهر خودتان پیامک صوتی ارسال کنید می توانید با لهجه و گویش محلی خود این کار ر انجام داده تا هم باعث حس رضایتمندی بیشتر مخاطب شده و هم حس نزدیکی بیشتری با شما و محصولتان داشته باشد.

4.برانگیختن حس کنجکاوی بیشتر مخاطب

با وجود تعداد زیاد پیامک های متنی مخاطبین از دست این نوع تبلیغات عاصی شده و وقتی صدای دریافت پیامک را می شنوند توجهی نشان نمی دهند. اما با زنگ خوردن گوشی موبایل حس کنجکاوی بیشتر از قبل تحریک شده و همین دلیل باعث می شود افراد بیشتری با شما در زمینه فعالیتتان آشنا شوند.

5.انتقال بهتر کلمات

زمانی که مخاطب به پیام صوتی شما گوش می دهد خود به خود تحت تاثیر لحن و قدرت کلمات هنگامی که بیان می شوند قرار می گیرد پس علاقمند می شود تا انتهای پیام را گوش دهد و از مضمون آن با خبر شود به همین دلیل با استفاده از پیام صوتی تبلیغاتی می توان با کیفیت بسیار بالا با مخاطب ارتباط گرفت.

6.طیف وسیع تری از اطلاعات را مخاطب انتقال دهید

با استفاده از پیام صوتی می توانید در بازه زمانی یک دقیقه اطلاعات و توضیحات بسیاری را به مخاطب انتقال داده در صورتی که در هر پیام متنی فقط می توان 160 کارکتر را به اشتراک گذاشت.

7.روشی جدید و متفاوت

وقتی شما حرفه ای را تازه آغاز کرده اید یا می خواهید در کاری بیشتر از گذشته پیشرفت داشته باشید باید از تبلیغاتی استفاده کنید که شما را از رقیبانتان جلو بیاندازند ارسال پیام صوتی یکی از روش های جدید و نو می باشد که باعث شده شما در معرفی برند خود بسیار جلوتر از رقبا افتاده و موفق تر عمل کنید.


پس اگر شما هم به دنبال یک روش و تبلیغ مطمئن برای معرفی برند خود می باشید و نمی دانید چه روشی هم از نظر هزینه هم بازدهی می تواند برایتان مناسب باشد ما به شما پیام صوتی را پیشنهاد می کنیم تا مخاطبین بسیاری در مدت زمان کوتاه با شما آشنا شوند.

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!