48

کاربرد سامانه پیامکی برای مدارس – بخش دوم

در بخش قبلی مقدمه ای بر کاربرد ارسال پیامک در مدارس بیان شد و اهمیت استفاده از پیامکی تا اندازه ای اشاره گردید ، در ادامه این مقاله تلاش داریم تا برخی از کابرد های سامانه پیامکی و همچنین چگونگی ارتباط بین عناصر مثلث آموزشی شامل خانواده، دانش آموز و مدرسه بیان گردد.
برخی از کاربرد ها به طور خلاصه عبارتند از:

1- اطلاع رسانی ها به خانواده

می ‌توان با کمک ارسال پیامک و یا ارسال پیام صوتی، مواردی همچون جلسه اولیا و مربیان، تاریخ امتحان ، پیام های مناسبتی مانند تبریک و تسلیت و به طور کلی هرگونه اطلاع رسانی ، را به اطلاع اولیا رساند.

2- اطلاع والدین به صورت آنلاین و لحظه ای از وضعیت تحصیلی دانش آموز

نیاز است تا وضعیت آموزشی و تحصیلی دانش آموز به صورت لحظه ای و آنلاین به والدین منتقل گردد. اطلاع لحظه ای موجب می شود تا والدین نسبت به سیستم کاری و آموزشی مدرسه اطمینان حاصل نمایند و به همین جهت همکاری بیشتری در راستای اهداف بلند مدت آموزشی به خرج دهند.
علاوه بر آن با اطلاع لحظه ای، والدین در اسرع وقت می توانند در صورت وجود مشکل در آموزش ویا رفتار اجتماعی دانش آموز، اقدامات به موقع را انجام دهند .

سوال مهم این است که اطلاع رسانی های لحظه ای شامل چه مواردی می باشند و چگونه انجام می گردد. مواردی که بهتر است به صورت لحظه ای توسط ارسال اس ام اس به خانواده منتقل شوند عبارت است از:
وضعیت نمره کلاسی
وضعیت نمره میان ترم
تأخیرهای دانش آموز
تغییر تاریخ امتحان
ارسال پیامکی کارنامه ها شامل آزمون های دوره ای و پایان ترم
تذکرات(اخطار ها) معلم و کادر آموزشی به دانش آموز
مواردی که دانش آموز نیاز به تلاش بیشتر دارد

موضوع بعدی چگونگی ارسال پیامک توسط سامانه پیامکی برای موارد بالاست که باید به آن اشاره نمود.
برخی از مدارس با استخدام یک شخص، کلیه عملیات را به صورت اپراتوری و به کمک نیروی انسانی انجام می دهند، طبیعتا ارسال پیامک برای کلیه پایه ها ی یک مدرسه زمان‌بر و گاهاً با اشتباه همراه خواهد بود .
ولی تعداد زیادی از مدارس نیز از نرم افزارهای مدیریت مدرسه استفاده می نمایند که به صورت اتوماتیک به پنل اس ام اس متصل گردیده و بلافاصله بعد از ثبت اطلاعات مربوط به هر دانش آموز، توسط معلم مربوطه، پیامک همان لحظه به والدین ارسال می‌شود و بدون دخالت اپراتور یا صرف زمان اضافه ی والدین از آخرین .وضعیت دانش آموز مطلع می گردند

در بخش بعدی سایر کاربرد های سامانه پیامکی برای مدارس بیان می شود

0/5 (0 نظر)

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!