48

کاربرد سامانه پیامکی برای مدارس – بخش اول

در این مقاله و بخش های بعدی تلاش داریم تا کمی از کاربردهای پنل اس ام اس و سامانه پیامکی در مدارس و سیستم های فناورانه تربیتی سخن بگوییم.

در دوره های نوین آموزشی، سیستم های تربیتی و چگونگی انتقال مفاهیم در مراکز آموزشی دنیا با تغییرات شگرفی مواجه است و در کنار استفاده از ابزار قدیمی، از ابزار و امکانات فضای آی‌تی و فناورانه نیز کمک گرفته اند.
استفاده از نرم افزارهای کمک آموزشی و تجهیزات هوشمند در کلاس، یکی از این ابزارهای نوین است که در ۲۰ سال اخیر بسیار مورد استقبال فعالین این حوزه قرار گرفته است.
از طرفی روشهای ارتباطی بین هر یک از اعضای مثلث آموزشی یا به طور مشخص هر یک از عناصر خانواده، مدرسه و دانش آموز نیز دستخوش تغییراتی شده است که از آن برای دست یافتن به هدف نهایی ، یعنی ارتقا کیفیت آموزشی در ابعاد گوناگون بهره می برند.

یکی از روش های ارتباطی، ارسال پیامک بر بستر سامانه پیامک متنی و صوتی مبتنی بر مخابرات است که می‌توان از آن برای ارتباط و اطلاع رسانی بین هر یک از اعضای مثلث آموزشی استفاده نمود.
میتوان از سامانه پیامکی در جهت بسیاری از کاربردهای آموزشی کمک گرفت که در بخش های بعدی مقاله برخی .از این کاربردها اشاره می گردد

0/5 (0 نظر)

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!