181016-supermarket-aisle-se-350p

آیا سوپر مارکت ها هم به پیامک‌ تبلیغاتی نیاز دارند؟ – بخش اول

با توجه به تغییر فضای کسب و کار و پیدایش هایپر مارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ که دائماً تعداد زیادی از کالاها و اجناس را با تخفیف های باورنکردنی ارائه می دهند، ادامه فعالیت برای سوپرمارکت های کوچکتر یا به اصطلاح سوپرمارکت های محلی بسیار دشوار شده است و غالباً در رقابت جذب مشتری با هایپر مارکت ها و با مقیاس قیمت، شکست می خورند.
در این شرایط سوپرمارکت های محلی می توانند با استفاده از سامانه های پیامک تبلیغاتی با روش های مختلف بخشی از مشتریان از دست رفته خود را باز جذب نمایند.
در ادامه به چندین روش کاربرد اس ام اس تبلیغاتی اشاره میگردد:

1- ارسال اس ام اس جهت اطلاع رسانی

می توان موجود شدن یک کالای خاص را که برای مدت زیادی در بازار موجود نبود را به اطلاع مشتریان قدیمی رساند تا به واسطه ارسال پیامک، نام فروشگاه و شماره و آدرس دوباره در ذهن مشتریان بازپروری شود و ترغیب شوند تا مجدداً به فروشگاه مراجعه نمایند.
البته پیش از آن نیاز است تا در طول فروش روزانه شماره همه مشتریان را توسط یک نرم افزار فروش و یا حتی به صورت کاغذی جمع آوری نمایید

2- اس ام اس تبلیغاتی جهت اعلام کالای تخفیفی

شاید یک سوپرمارکت محلی نتواند مانند هایپر مارکت ها تعداد زیادی از کالاهای خود را در تخفیف قرار دهد ولی میتواند یک کالای خاص را با تخفیف بسیار زیاد (حتی کمتر از قیمت خرید) ارائه نماید، به گونه ای که مشتریان با اطلاع یافتن از قیمت برای مراجعه به فروشگاه ترغیب شوند و به واسطه حضور مشتری، سایر کالاها نیز به فروش برسد.
در این مرحله می‌توان از سامانه پیامک برای اطلاع رسانی میزان تخفیف در کالای یاد شده به مشتریان قدیمی و حتی سایر افراد ساکن در یک منطقه استفاده نمود.
سامانه پیامکی سیب اس ام اس این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید به یک منطقه خاص حوالی فروشگاه خود ارسال پیامک تبلیغاتی داشته باشید

در بخش دوم مقاله که در روز های آینده بیان می شود، سایر روش های ممکن برای استفاده از سامانه پیامک تبلیغاتی برای جذب مشتری بیان می شود.

0/5 (0 نظر)

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!