سوالات متداول سیب اس ام اس

درصورت ابهام سوالی با واحد پشتیبانی تماس بگیرید

پنل یک محیط کاملا آنلاین است و محیطی مشابه محیط ایمیل دارد که کلیه عملیات مرتبط با اس ام اس شامل ارسال ،شارژ حساب ،دریافت و .. در این پنل انجام می شود. بعد از ثبت نام می توانید با هر کامپیوتری که متصل به اینترنت باشد ، با نام کاربری و رمز خود وارد پنل شخصی خود شوید و نیاز به نصب نرم افزار و یا سخت افزار خاصی ندارد پنل کاملا فارسی است و امکانات به صورت واضح در آن مشخص است.

پنل چیست و ارسال چگونه انجام می شود؟

این پنل به صورت رایگان به کاربر واگذار می سود یعنی هزینه اولیه ندارد و برای ثبت نام نیاز به پرداخت نیست . در این پنل صرفا برای تعداد پیامکی که نیاز دارید ،هزینه پرداخت می کنید و هزینه هر پیامک با توجه به تعداد شارژی که انجام می دهید متفاوت است.(تعرفه ها در صفحه اصلی سایت بیان شده است)

پنل رایگان چیست؟

برای ثبت نام باید در صفحه اصلی سایت روی گزینه ی "ثبت نام" کلیک نمائیدو اطلاعات اولیه را تکمیل کنید. در وارد کردن کد ملی،کدپستی،ایمیل ،شماره موبایل و آدرس دقت نمائید.پس از تکمیل فرم ثبت نام برای تایید نهایی یک کد فعال سازی به شماره موبایل ثبت نامی ارسال خواهد شد. کل مراحل ثبت نام کمتر از 10 دقیقه زمان خواهد گرفت بعد از تکمیل ثبت نام ، می توانید با نام کاربری و کلمه ی عبوری که در زمان ثبت نام انتخاب نموده اید وارد پنل شخصی خود شوید.

ثبت نام چگونه انجام می شود و از کجا باید آغاز کنیم؟

عملیات شارژ حساب ،داخل پنل انجام می شود.شارژ هم به صورت آنلاین با تمام کارت های عضو شتاب وهم به صورت واریز به حساب و یا کارت انجام می گردد . پرداخت آنلاین به صورت لحظه ای شارژ می شود ولی واریز به حساب باید توسط اپراتور تائید شود.

واریز پول و شارژ حساب چگونه انجام می شود؟

در پنل های شامل طرح تخفیفی ،هزینه اولیه ای پرداخت می شود، این هزینه جز شارژ محسوب نمی شود،ولی به مدت 18 ماه بعد از پرداخت، همه ی پیامک هایی که توسط کاربر خریداری می شود، نسبت به پنل رایگان ارزانتر است. پنل های تخفیفی و پنل رایگان از نظر امکانات فنی و کیفیت ارسال کاملا مشابه هستند و فقط از نظر تعرفه متفاوت هستند.

طرح های تخفیفی چیست؟

برای ارسال و دریافت پیامک از طریق پنل، نیاز به یک خط ارسال با پیش شماره ی 3000 یا 5000 دارید. روی همه ی پنل های رایگان و پولی یک شاره ی عمومی به صورت رایگان فعال است.این شماره ها قابلیت ارسال دارند و فقط در شرایط خاص دریافت خواهند داشت.یعنی اگر فقط قصد ارسال داشته باشید ،نیاز به خرید شماره ی اختصاصی نیست و می توانید از شماره ی عمومی استفاده نمائید.ولی اگر بخواهید دریافت داشته باشید و یا از امکانات منشی پیامکی ، مسابقه پیامکی و... نیاز است یک شماره ی 8رقمی الی 14 رقمی خریداری نمائید.

شماره های اختصاصی و عمومی چیست؟

جهت تبلیغات خدمات و یا کالاها می توانید پیامک را به هر یک از شهرهای کشور که تمایل دارید ارسال نمائید. بعد از انتخاب استان و شهر مورد نظر، سامانه به صورت اتوماتیک تعداد شماره های آن شهر را مشخص می کند .

ارسال منطقه ای چیست؟

برای مراکز استانها،می توانید به محدوده ی خاصی از شهر به طور مثال حوالی یک خیابان و میدان ارسال انجام دهید. با وارد کردن کدپستی ،منطقه ی مورد نظر،سامانه به صورت اتوماتیک تعداد شماره های ثبت نامی را در آن منطقه مشخص می کند.

ارسال بر اساس کد پستی چیست؟

ارسال به شماره های ایرانسلی انجام می دهد که در دو هفته ی اخیر از منطقه ی مورد نظر عبور کرده اند.

ارسال به دکل (bts) چیست؟

بله، می توانید متن را به لیست مورد نظر خود ارسال نمائید .می توانید شماره تلفن های خود را در منوی دفترچه تلفن ،در گرو های مختلف شامل ،مشتریان،همکاران،دوستان ... ذخیره نمائید. و هر زمان که نیاز داشتید فقط با انتخاب گروه مورد نظر ارسال را انجام دهید.

آیا امکان ارسال به لیستی از شماره تلفن های خودمان وجود دارد؟

مسابقه پیامکی ،نظرسنجی،منشی پیامکی ،دریافت،ارسال زمانبندی،دفترچه تلفن و...

سایر امکانات سامانه چیست؟